ویزای تحصیلی رشته حقوق

 

به دلیل تعداد زیاد سوالاتی که در مورد تحصیل یا ادامه تحصیل در رشته حقوق به دفتر پرسیس ارسال میشود، اطلاعات تکمیلی در مورد تحصیل در رشته حقوق در کانادا را در ذیل مطالعه کنید.

نحوه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های کانادا مانند رشته های پزشکی متفاوت از ایران می باشد. در کانادا (و همچنین آمریکا) اخذ مدرک لیسانس حقوق و اخذ جواز وکالت شامل مراحل ذیل است:

۱. پذیرش و تحصیل در یک رشته مقطع لیسانس در یکی از دانشگاههای کانادا . بسیاری از متقاضیان در رشته های عمومی مانند ART و یا Science تحصیل می کنند.

۲. دانشجویان پس از تقریبا دو سال تحصیل در دانشگاه، بایستی در امتحان ورودی دانشکده حقوق شرکت نمایند. این آزمون LSAT و یا Law School Admission Test نامیده می شود. این آزمون سالیانه سه تا چهار بار برگذار می گردد. دانشجویان میتوانند در زمان تحصیل یا بعد از فارغ التحصیلی برای نوشتن امتحان اقدام کنند.

۳. دانشجویان در کسب امتیاز مورد نیاز در آزمون LSAT وارد دانشکده حقوق می شوند و بایستی بین سه تا چهار سال در رشته حقوق تحصیل نمایند. در پایان تحصیل به دانشجویان مدرک LL.B. و یا لیسانس حقوق داده خواهد شد.

۴. پس از کسب مدرک L.L.B. فارغ التحصیلان بایستی حدود یک سال به عنوان کارآموز در یکی موسسه حقوقی و زیر نظر یک وکیل کارآموزی نمایند. در این مرحله متقاضی زمینه اختصاصی فعالیت حقوقی خود را انتخاب خواهند نمود.

۵. پس از دوره کارآموزی، متقاضی باید در آزمون وکالت شرکت نمایند. این آزمون Bar Exam نامیده می شود. در صورت قبولی متقاضی عضو انجمن وکلا شده و می تواند به عنوان وکیل رسمی فعالیت نماید.

۶. در صورت علاقه به ادامه تحصیل در رشته حقوق، متقاضیان دارای مدرک LL.B. می توانند در مقطع کارشناسی ارشد حقوق که LL.M. نامیده می شود و پس از آن در مقطع دکتری PhD of Law تحصیل نمایند.

Adsense

حساب کاربری

با حساب کاربری وارد شود

آماده اقدام هستید؟

کافیست با یکی از کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید

کلیک کنید

ارتباط با ما

10265 Yonge St, Unit 100

RichmondHill, Ontario

L4C 4Y7, Canada

 001.905.370.0160

تهران - سید خندان - خ خیرمندی -پلاک 33 واحد 5 

 2287.8271

تلفن مستقیم به کانادا  
 8280.2168  از تهران
021.8280.2168   از موبایل
   
   
arshaweb.com